Kertész Mihály: Kiket az isten is egymásnak teremtett.(Egy farsangi éj története.) A borítón Kenyeres György illusztrációjával. Pesti Hírlap Könyvek 131. Bp.,(1930),Pesti Hírlap, (Légrády-ny.), 224 p. Kiadói papírkötés, kis sérüléssel a gerincen, kis folttal a borítón.
Max Brand: A párduckölyök. Fordította: Gál Andor. A borítón Byss Róbert illusztrációjával. Pesti Hírlap Könyvek 54. Bp.,1928,Pesti Hírlap, (Légrády-ny.), 256 p. Kiadói papírkötés, kis sérüléssel a gerincen, kis folttal a borítón.
Göre Gábor (Gárdonyi Géza): Göre Martsa lakodalma. Bp.,(1897), Singer és Wolfner,(Márkus Samu-ny.), 154+6 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót a borítóra kasírozták, kissé kopott borítóval.
Horváth János: Az irodalmi műveltség megoszlása. Magyar humanizmus. A Magyar Szemle Könyvei XII. kötet. Bp., 1944, Magyar Szemle Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Horváth János: A magyar irodalmi műveltség kezdetei Szent Istvántól Mohácsig. A Magyar Szemle Könyvei IV. kötet. Bp.,1944, Magyar Szemle Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Arany János összes balladái Zichy Mihály rajzaival. Bolond Istók. Beöthy Zsolt, Voinovich Géza tanulmányai. Arany János halálának ötvenéves fordulójára. Bp., 1932, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete,190+2 p.+4 t. Átkötött kopottas félvászon-kötés, foltos lapszélekkel.
Tolnai Új Világlexikona I-XVIII. kötet. Nem teljes. Budapest, 1926-1930, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói egészvászon kötés, változó állapotban, többnyire kopottas borítókkal, némelyik kötet kissé laza fűzéssel, egy-két gerincen kisebb sérülésekkel, a XVIII. kötet gerince kissé sérült, javított.
Polgár Géza: Örök fiatalok, akik látták a múltat. Bp.,1942, Dr. Vajna és Bokor. 16 egészoldalas fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.