Illyés Gyula: Lélek és kenyér. Kozmutza Flóra értelmességi-, és ösztön-vizsgálataival. Bp., é.n. (1939), Nyugat, 262+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel.
Dr. Huszti József: Latin chrestomathia. A gimnáziumok és leánygimnáziumok V-VIII. osztálya számára. Bp., 1940, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
Krúdy Gyula: Bukfenc. A Kultura Regénytára I. Bp., 1918, Kultura Könyvkiadó Rt.,(Krausz J. és Társa),4+112+4 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.
Román György: Téli vadászat. Elbeszélések. Bp.,1950,Révai, 95 p. Első kiadás. Kiadói kissé foltos illusztrált papírkötés, jó állapotban. A szerző, Román György (1903-1981) író, költő, festőművész által dedikált.
Moly Tamás: Három novella. Egy mese, néhány levél és a keret. Az idegen hölgy. A szomszéd. A borítót Divéky József rajzolta. Gyoma, 1917, Kner Izidor, 138+2 p. Átkötött félvászon-kötés, az átkötéskor az eredeti papírborítót felhasználták.
Gaál Damascen: Költészeti koszorú. A szegedi Kisdedóvó Intézet javára. Szeged, 1847, Grünn János, 256+4 p. Papírkötésben, szakadozott, foltos, sérült gerinccel, rossz állapotban.