Joannis Nepomuk Alber [Alber Nepomuk János (1753-1830)]: Institutiones Hermeneuticae Scripturae Sacrae Novi Testamenti. Tom. III.: Introductio in libros reliquos Novi Testamenti, et erorum exegesis. Pestini (Pest), 1818, Joannies Thomae Trattner (Trattner János Tamás), 431+1 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, lapszéli foltokkal, néhány lapon szúrág...
Ackermann Péter: Bibliai régiségtan - -, egykori bécsi egyetemi tanár kiadványa után latin eredetiből szabadon magyarította Ifj. Gebé Andor. A szerző dedikálásával! Eger, 1889. Érseki Lyceum Könyvny. 483 l. 1 térképmell. (kihajtható, nagyméretű lith. színes Bibliai Térkép, rajzolta Rosznáky Gyula.) Korabeli, kissé laza aranyozott egészvászon-kötésben, körben arany élmetszéssel. Jó példány.
[Aurelius Augustinus]: Szent Ágoston vallomásai I-II. kötet. (I. kötet: I-V. könyv, II. kötet: VI-X. könyv.) Fordította és magyarázta: Balogh József. Parthenon Kétnyelvű Klasszikusai. Bp.,1944, Parthenon-Franklin, 1 t. XLI+211+3 p; 350+2 p. Második, javított kiadás. Magyar és latin nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
A Tiszáninneni Ref. Egyházkerület érvényben lévő szabályrendeletei és elvi jelentőségű határozatai. Összeállította: Dr. Finkey Ferenc. Sárospatak, 1913, Dani és Fischer, XVI+366 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés.
Rozsnyai Ágnes: A második eljövetel. A kereszténység ezoterikus áramlatairól. A két Jézus gyermektől az Éteri Krisztusig. Bp.,2017, Püski. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált.