Magyarország és Erdély képekben. I-IV. kötet (Két kötetben.) Szerk.: Kubinyi Ferenc - Vahot Imre. Bp., 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírtokban, jó állapotban.
J. D. Newth: Hungary. Peeps at many lands. London, 1932, A.&C. Black LTD. Angol nyelven. Számos illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, a "nem tetsző" sorokat kihúzták (20-23,38,44.), egyébként jó állapotban.
Baktay Ervin: Indiai éveim I-II. kötet. SzeFHE magyar regényei. Kiadja: Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Bp., é.n. (1938 után), Révai-nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.
Thanhoffer Lajos: Kongó. Orvosi táskával Afrika földjén. Bp.,1943,Kir. M. Egyetemi Nyomda, 317+3 p.+XVI t. (Fekete-fehér képtáblák.) Kiadói javított gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Wagners Führer durch Nordtirol, Vorarlberg, die angrenzenden Gebiete von Oberbayern und den Tauern. Innsbruck, 1922, Verlag von Wagner'schen Universitätsbuchhandlung. Számos térképmelléklettel. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Temesy Győző: Sasok országában. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 45 képpel és 12 térképvázlattal. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 209+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
Vankóné Dudás Juli: Falum Galgamácsa. Studia Comitatensia 4. Szentendre, 1976, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Radio-Radiis, Alfred: Führer durch das Dachsteingebirge und die angrenzenden Gebiete des Salzkammergutes und Ennstales. Bécs, 1920, Artaria. Számos fekete-fehér fényképpel. Foltos vászonkötésben, gerince hiányzik.
Kärnten. Ein Reisehandbuch. Hrsg. Landeskomission für Fremdenverkehr in Kärnten. Klagenfurt, 1927, Ferdinand Kleinmayr. Számos térképmelléklettel. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.