Lajos Ferenc-ifj. Hans Holbein: Haláltánc. Ifj. Hans Holbein fekete-fehér illusztrációival. Bp.,(1942), Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 86 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti javított kiadói papír védőborítóban. "E műből 1500 példány készült, melyből 300 a szerző sajátkezű aláírásával kerül a könyv- és grafika barátok részére." A szerző, Lajos Ferenc (1912-1998) sajátkezű aláír...
A világ 1200 legjobb anekdotája. Sajtó alá rendezte: Tali Ferenc Lajos. Bp.,é.n., k.n., 312 p. Átkötött egészvászon-kötés, 163/164. oldal restaurált, részben hiányos.
Szép Ernő: Élet, halál. Bp.,1916, Dick Manó, 318+2 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, az eredeti Falus Elek eredeti illusztrált (elülső) papírborítóját bekötötték, intézményi bélyegzővel.
Szabó Pál: Nyugtalan élet. Nehéz idők. Bp.,1955, Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A szerző dedikációjával. Első kiadás.
Nagy zeneszerzők. Az előszót Anthony Hopkins írta. Fordította: Szatmáry Zoltán. Bp.,1995, Etűd. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.