Nagy Endre: Hajnali beszélgetések Lukits Miklóssal. Bp.,én.,Genius, (Kunossy-ny.), 157+3 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, volt könyvtári példány.
Móra Ferenc: Ének a búzamezőkről. II. kötet. A borító rajza Fáy Dezső munkája. Bp.,1928,Lantos Rt.,(Kunossy-ny.),246 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
Szomaházy István (szerk.): Kártya-kódex. Jókai Mór, Rákosi Jenő, Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc, Rákosi Viktor, Bródy Sándor és Ambrus Zoltán közreműködésével. Bp.,1898, Athenaeum, 212 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Szokoly Viktor: Arcisme és phrenologia, minden rendü olvasó számára. A szövegbe nyomott, részben eredeti 162 fametszettel. Pest, 1864, Hartleben Adolf, XIII+286 p. Számos szövegközti fametszetes illusztrációval. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, egy-két foltos lappal.
Hugo Victor: A nevető ember I-III. kötet. Fordította: Huszár Imre. Bp., 1892, Ráth Mór. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopottas borítóval. Ritka!
Ady Lajosné: Az ismeretlen Ady. Akiről az érmindszenti levelesláda beszél. Bp.,é.n., Béta. 412 p., 14 t. (8 levélen, 2 mell. kihajtható). Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Taine Hippolit Adolf: Az angol irodalom története I-V. kötet. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1881-1885, MTA. Kiadói egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, a III. kötet borítóján kis sérülésekkel, részben kissé kopottas gerincekkel, volt könyvtári példány, de belül jó állapotban.
Arany János munkái I-VI. kötet. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Riedl Frigyes. Bp.,é.n.,Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, de alapvetően jó állapotban.
Benedek István: Mandragóra. I-II. kötet. I.kötet: Tibet. II. kötet: India. Kultúrtörténeti tanulmány különös tekintettel a varázslásra és gyógyításra. Bp.,1979, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.