Dr. Kosztolányi István: Így szeretett az isten... A borító Márton Lajos munkája. A térképeket Kosztolányi Árpád rajzolta. I. kötet: Újszövetségi bibliai történetek. Kézikönyv a biblia történetének tanításához, egyszersmind bevezetésül a szentírás olvasásához. II. kötet: Isten levelei az emberekhez. Bevezetésül az újszövetségi oktatókönyvek és a jelenések könyvének olvasásához. Bp.,1944-1946,...
A zsidók egyetemes története V. kötet.: Izrael népének története. Az általános üldözés századai. A kabal föltünésétől a spanyolországi számüzetéséig (1230-1492) Függelékül: A amagyar zsidók története. A vegyes házból származó királyok alatt. (1301-1526) Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részek...
[Pawel Jozeffy-Jan Seberini]: Zpswnjk ewangelický, aneb pjsne duchownj staré i nowé,... Pest, 1859, Trattner-Károlyi, XII+532+76 p. Szlovák nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott, sérült borítóban, jegyzetekkel, firkával, a címkép, és az utolsó két lap hiányzik.
Henri Morice: Jézus lelke. Tanulmány Krisztus jelleméről. Fordította: Nagy László. Bp., 1932, Korda Rt. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, egyébként jó állapotban.
A kath. kereszténység az ő hitében, törvényében s kegyszereiben. Vagyis hitelemző-beszédek a kath. vallás összes tanairól. Deharbe kátéja szerént bőven s népszerűen kidolgozva Zollner Evang. János, a reisbachi szegény tanoda-nénék intézetének javadalmasa, hitoktatója s gyóntató-atyja, magyarra fordítva Nagy Sándor török-koppányi plébános által. Kiadta Talabér János. III. egyházi évfolyam. A paranc...
Jacques-Bénigne Bossuet: Elmélkedései az evangéliumról II. kötet. Bp.,1914, Élet, IX-XXXIII+7+500 p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, az elején hiányzó lapokkal és két kijáró lappal, a hátsó szennylapnál foltos.
Dr. Hám Antal: Az ifju szentek élete. A kath. tanulóifjúság számára. Horn Antal rajzaival. Bp., 1926, Szent István-Társulat, (Stephaneum-ny.), 144 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kissé kopottas illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötéssel.
Dr. Babura László: Nagy Szent Gergely élete. Szent István Könyvek 42. sz. Bp.,1927, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel.