Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
Kelemen Pál: Istenek csatatere. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé. Fordította Dr. Prochaska Ferenc. Kiegészíti: Dr. Cholnoky Jenő: A Spitzbergák földrajzi képe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1926, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 185 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, kijáró előzéklappal.
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Fordította: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata, 164 p. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 3 kötete: Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye., Stein Aurél: ősi ösvényeket Ázsiában. Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. Mind erősen kopott aranyozású vászonkötésben
Karl Baedeker: Oberitalien mit Ravenna, Florenz und Livorno. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1911, Verlag von Karl Baedeker, LXX+710 p. Tizennyolcadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, javított, kissé kopottas gerinccel,festett lapélekkel, térképekkel illusztrálva, német nyelven. / Linen-binding, in German language.
Források Budapest múltjából II. kötet. 1873-1919. Szerk.: Bácskai Vera. Budapest Főváros Levéltára Forráskiadványai II. kötet. Bp., 1971, Fővárosi Levéltár. Kiadói aranyozott műbőrkötésben.
Jakob Wassermann: Bula Matari (Stanley élete.) Fordította: Benedek Marcellné. A világjárás hősei. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kopottas borítóval.