Zsilinszky Mihály: Az egyetemes történelem főbb eseményei életirati vázlatokban. Vezérfonalul a történelem első tanításához. Első rész: Ó-kor. Bp., 1877, Killián Frigyes, 140+4 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli félbőr-kötés, megviselt állapotban, a borítója és a gerince kopott, sérült, az előzéklapon ceruzás jegyzettel, a kötése megtört, sérült.
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai II. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., 1911, Wodianer F. és Fiai. Egészoldalas illusztrációkkal, Kiadói aranyozott dombornyomott egészvászon-kötés, laza fűzéssel
Heltai Gáspár: Canionale. Azaz Historiás Énekeskönyv. Kolozsvár. 1754. A kísérő tanulmányt írta és a fakszimile szövegét gondozta Varjas Béla. Bibliotheca Hungarica Antiqua. V. Bp.,1962, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészbőr-kötés, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.
A múlt születése sorozat 8 kötete: John Waechter: Az ember őstörténete. David Oates, Joan Oates: A civilizáció hajnala. Nicholas Postgate: Az első birodalmak. D. W. Harding: Az őskori Európa. Peter Warren: Az égei civilizációk. Michael Vickers: A római világ. Warwick M. Bary-Earl H. Swanson-Ian S. Farrington: Az újvilág. Peter Garlake: Afrikai királyságok. Bp.,1983-1989, Helikon. Kiadói egé...
Kálti Márk Képes Krónikája. Monumenta Hungarica III. Fordította Geréb László. Bevezetéssel ellátta Kardos Tibor. A művészettörténeti tanulmányt írta és a képeket kiválasztotta Berkovits Ilona. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kiadói kissé kopottas félbőr kötésben, intézményi bélyegzővel, jó állapotban
Gyöngyös város becsületes tanácsa elhatározta... 1659-1848. Válogatás két évszázad városi határozataiból. Szerk.: Kovács Béla. Eger, 1984, Heves Megyei Levéltár. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.