Masini, Vincenzo: Il zolfo. Poema del conte Vincenzo Masini cesenate in tre libri diviso con varie annotazioni scientifiche, ed erudite. Cesena, 1759. Per Gregorio Biasini. 152 p. + 1 térkép + 4 kihajtható tábla. Ritka munka a kén bányászatáról és feldolgozásáról. Korabeli, megviselt papírkötésben. / With 1 map (61x39 cm) and 4 etched fold outs. In damaged paper binding.
Struve Kerestely Ágoston: A' gyenge élet' meg-hoszszabbításának, és a' gyógyíthatatlan nyavalyák' húzásának a' Mestersége. Fordította, a' tehén-kilisekről való tanítással, ,s sok tudósok' értelmeivel meg-bővítette Kováts Mihály orvos doktor. I. Asthenogenia, vagy a' gyengeség tudománya. Pesten, 1802., Trattner Mihály Betűivel, XXXII+372 [valójában 376] p. Átkötött, szép kivételű műbőr.
August Christian Struve (1767-1807) orvos munkájának fordítása, amely a kortárs skót orvos, John Brown (1736-1788) munkája képezi a gerincét és a gyorsan népszerűvé vált brownizmust mutatja be.
Az első két lap részben restaurált, foltos. Eredetileg három kötetben teljes!
Weszprémi [István] Stephanus): Succincta medicorum Hungariae et Transilvaniae biographia. 1-2. rész. (egybekötve) Első kiadás!
Lipsiae-Wiennae, 1774-1778. Sommer-Tratnern. [16]+208 p.; [8]+ 221+[7] p. A mű négy kötetben teljes. Példányunk az első kiadásváltozat, melyhez nem készült címkép-metszet. A magyar orvostörténeti irodalom kiemelkedő darabja, a hazai orvostörténet-írás úttörőjének főműve.
Antikizáló kartonálásban. szép állapotban.
Dr. Pisko F. J.: Természettan főgymnasiumok és főreáltanodák számára. Fordította: Aujeszky Lipót. Bp.,1874, Franklin. Javított papírkötésben, a gerincét és a borító hátát pótolták, ceruzás aláhúzásokkal, a borító hátoldalán ceruzás firkával.
Dr. Reichert Róbert-Dr. Zeller Tibor-Dr. Koch Sándor: Ásványhatározó. Népszerű Természettudományi Könyvtár. 10. Bp.,1931, Kir. M. Természettudományi Társulat, (Kir. M. Egyetemi Nyomda.) Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Posztóczky Károly (1882-1963) földbirtokos, meteorológus, csillagász gyűjteményi bélyegzőjével.
Dr. Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. (Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére.) Lélek és természettudomány XIX-XX. sz. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötésben, az illusztrált papírboríték szakadozott.
Dr. Piszling Vilmos Ferencz [Pissling, Wilhelm Franc]: Népszerű egészségtan. Magyarítá Navratil Imre. Pest, 1858, Szent István Társulat. Emich Gusztáv Könyvnyomdája. Kopottas félvászon kötés, 2+160+4 p. Egyetlen magyar kiadás.
A borítója kopott. A címlapja sérült. De ezt leszámítva jó állapotban van.
Toldt, [Karl] Károly: A tetembontás atlasza. II. kötet: A zsigertan. Az értan. 1505 nagyrészben színes fametszettel és 13 eredeti röntgenképpel. A tizenegyedik kiadást átnézte és kiadta Dr. Hochstetter Ferdinand. A magyar kiadást sajtó alá rend. Tellyesniczky Kálmán Dr. Bp.,én.,Universitas Könyvkiadó,(Révai-ny.), 4+404-741 p. Tizenegyedik kiadás. Javított gerincű félvászon-kötés, a borítója kopott, néhány lapon kis folttal, maszattal, de belül alapvetően jó állapotban.
Flammarion Camille: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása I. kötet. A csillagvilág csodái. Bp., 1888, Pallas. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban, 245-246. oldal hiányzik.