Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+1 t. Fekete-fehér és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a gerincen kis kopásnyommal.
Róheim Géza: A csurunga népe. Budapest, (1932), Leblang Könyvkiadóvállakat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, ex libris-szel.
Szekszárd. 1944-1974. Szerk.: K. Balog János, Letenyei György, Mátyás István. Szekszárd, 1974, Szekszárd Város Tanácsa. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban. Megjelentette Szekszárd város Tanácsa a város felszabadulásának 30. évfordulójára.
Barsi Ernő: Sály. Egy bükkalji falu a hagyományos gazdálkodás idején. A miskolci Herman Ottó Múzeum néprajzi kiadványai XVII. Miskolc, 1987, Hermann Ottó Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Felvinczi Takács Zoltán: Buddha újtán a Távol-Keleten 1-2. kötet. SzEFHE könyvek. Kiadja: Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Bp., é.n. (1938), Révai-nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban, gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva.
Rexa Dezső: Zwölf Monate in Pesth.(Százesztendős Pest-Budai képeskönyvetske.) [Bp., 1940], Officina. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, német nyelven./ Half-linen-binding, iwth a little bit worn cover, in German language.
Budapest Régiségei XXIII. A Budapesti Történeti Múzeum Évkönyve. Szerk.: Tarjányi Sándor. Bp., 1973, BTM. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1150 példányban