Mécs Alajos: Az ismeretlen Japán. Bp., 1942, Stádium. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé foltos szennylapokkal, de alapvetően jó állapotban.
Ismeretterjesztő Könyvtár: Archibald Williams: Újkori hires utazók. Az angol eredeti nyomán átdolgozta Mikes Lajos dr. Bp., 1912, Franklin-Társulat. Fotókkal és rajzokkal illusztrálva, kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben,
Boros Imre - Kardos Tamás - Varga Ferenc: Kőtelek képekben a századfordulótól napjainkig. Kőtelek, 1991, Kőtelki Polgármesteri Hivatal. Az egyik szerző, Boros Imre dedikációjával Molnár András főorvos és felesége részére. Papírkötésben, jó állapotban.
Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Negyvenegy képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),404 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, erősen kopott borítóval, műanyag védőfóliában.
Dr. Hankó Béla: Vízen és vízparton. Könyvbarátok Kis Könyve. Bp.,[1933],Kir. M. Egyetemi nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval és lapokkal.