Frans Masereel: A város. 100 fametszet. Bp., 1961, Magyar Helikon, 14+2 p.+100 t.+ 2 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban. Megjelent 3150 példányban.
Jajczay János-Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 255 p.+CXXVIII t. (Fekete-fehér képtáblák.) Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval. Az egyik szerző, Schwartz Elemér (1890-1962) nyelvész, egyetemi tanár által dedikált.
1907 Doby Jenő művészi hagyatékának kiállítása. Szépművészeti Múzeum Grafikai Osztály kiállításai III. Bp., 1907, Hornyánszky-ny., 31 p. Kiadói papírkötés, az utolsó lap felső sarkán kis hiánnyal, valamint a kiállítás meghívójával, valamint Doby Jenő metszeteinek árjegyzékeivel (3 db), borítékkal.
Szabó Júlia: A XIX. sz. festészete Magyarországon. Bp., 1985. Corvina. + Végvéri Lajos: Szinyei Merse Pál (1845-1920) Bp., 1986 Képzőművészeti. Mindkét kötet kiadói védőborítóval