Hans Memmler (szerk.): Allendorffs Kulturpraxis der Kalt- und Warmhauspflanzen. Berlin, 1921, Paul Parey. Negyedik kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos.
3 db szakácskönyv: 20 ország konyhája, Lennhart Winlund szakácskönyve. Az első magyar nyelvű svéd gasztronómia, hagyományos északi receptekkel, Teljes tápértékű reformkonyha
Dr. Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor. A történelmi bordvidék története a kezdetektől a II. világháborúig. Szekszárd, 1987, Szekszárdi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dr. Ormándy Miklós: Növénytan a gimnáziumok IV. osztálya számára. Bp.,1910, Franklin-Társulat. Második-kiadás, 222 p.+XII t. Színes táblákkal. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
The Best Way Book. (No. 2.) A book of household hints& recipes. A practical household guide. Written by housewives for housewives. London, 1909, The Amalgamated Press, 146 p. Angol nyelven. Korabeli reklámokkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. / Linenbinding, with worn cover, in English language.