Vegyes könyvtétel, 2 db: Buda ostroma, 1686. Vál., a szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Péter Katalin. Fordította: Péter Katalin, Teke Zsuzsa. Magyar Levelestár. Bp.,1986,Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Kulcsár Zsuzsanna: Rejtélyek és botrányok a középkorban. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőb...
Tolnai világtörténelme 3 kötete: A középkor története. A keresztes háborúktól a renaissance koráig, Az újkor története. XIV. Lajos és Nagy Frigyes kora, A legujabb kor története. A mai nemzeti államok alakulása napjainkig. Bp., 1992-1993, Kassák. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Hasonmás kiadás.
Vegyes könyvtétel, 3 db: Dümmerth Dezső: Az Anjou-ház nyomában. Budapest, 1982, Panoráma. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, melléklettel, jó állapotban. Jászi Oszkár: A Habsburg-monarchia felbomlása. Bp.,1982, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Gilberto Freyre: Udvarház és szolgaszállás. A brazil család a patriarchális gazdasági rendszerben. Bp.,198...
Márki Sándor-Beksics Gusztáv: A modern Magyarország. (1848-1896.) A Magyar Nemzet Története. X. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1898, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Bruno Brehm sorozat (A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig): Így kezdődött, A kétfejű sas lehull, Ez lett a vége. Bp., 1938 Grill Károly. Aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban
Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból I-III. kötet. I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka. II. kötet: A villafrancai béke után. III. kötet: A remény és csapások kora 1860-1862. Bp., 1880-1882, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerincekkel, néhol foltos, a III. kötet 742-743. oldalak...