Buzinkay Géza: Borsszem Jankó és társai. Magyar élclapok és karikatúrák a XIX. század második felében. Bp., 1983, Corvina. Kiadói kartonált kissé piszkos kötés, egyébkét jó állapotban.
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval, a papírborító elülső része gyűrött, de egyébként jó állapotban.
Nyulásziné Straub Éva: Öt évszázad címerei a Magyar Országos Levéltár címerein. Bp., 1987, Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
A kőkori világ. Vadászó-gyűjtögetők és korai földművelők. Az ember képes története. Szerk.: Dr. Göran Burenhult. Colin Renfrew előszavával. Fordította: Dr. Kordos László, Dr. Bácskay Erzsébet. Bp.,1995, Officina Nova. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Achenwall, Gottfried: Staatsverfassung der heutigen vornehmsten europaischen Reiche im Grundrisse, Erster Theil (Einleitung, Spanien, Portugal, England), Göttingen,1790. Vandenhoek und Ruprecht, 368p. Korabeli papírkötésben, első néhány lap szélén sérüléssel / In paper binding some pages edge damaged.
Rátz Kálmán: Oroszország története. Ősidőktől - 1917 November 6-ig. Bp., 1943, Grill Károly, XVI+629 p. Fekete-fehér fotókkal, térképpel illusztrált. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, belül jó állapotban.
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I-III. (Egy kötetben.) Nemes Mihály illusztrációival. Bp.,1911, Wodianer F. és Fiai. Kiadói javított gerincű, aranyozott egészvászon-kötés.