Dr. Fáy Elek: A magyarok őshona. Legrégibb nyomok. Bp., 1910, Ranschburg Gusztáv Könyvkereskedése,(Márkus Samu-ny.) IX+306 p.+ 1 t. kihajtható térképpel. Átkötött modern egészműbőr-kötés, a térképen szakadásokkal.
Baráthosi-Balogh Benedek: Turáni regék és mondák a világ teremtéséről. Baráthosi Turáni Könyvei I. Bp.,1926, Szerzői kiadás, (Held Irodalmi és Nyomdavállalat, 159 p. Első kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták.
Szamosközi István: Erdély története. Fordította: Borzsák István. Válogatta, a bevezetést, és a jegyzeteket: SInkovics István. Monumenta Hungarica VII. kötet. Bp.,1963, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval. Számozott (650/334.) példány.
Joseph E. Davies: Moszkvai jelentés. Ford. Juhász Vilmos. Bp.,1945, Anonymus, 495 p. Átkötött egészvászon-kötés, fakó gerinccel, jó állapotban. Első kiadás.
Rudolf Broby-Johansen: Az öltözködés története. Fordította: G. Beke Margit. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.
Hajós József: Az ősember a modern tudomány világításában. Bp.,1913,Rényi. Átkötött félvászon-kötés, néhány helyen ceruzás aláhúzással, de amúgy jó állapotban.