18 000 HUF
46,63 EUR, 51,43 USD
[Pápai Páriz Ferenc (1649-1716)] Francisco Pariz Pápai: Dictionarium Latino-Hungaricum, ... Leutschoviae [Lőcse], 1708, Samuelis Brewer, 6 sztl lev+622+2 p. Dictionarium Hungarico-Latini, olim magna cura a Clarissimo viro Alberto Molnár Szentziensi collectum;...Studio & vigiliis Francisci Pariz Papai,... Leutschoviae [Lőcse], 1708, Samuelis Brewer, 278 p.+2 sztl. lev. Johannis Tsétsi: Observationes Orthographico-Grammaticae, de recta Hungarice scribendi & loquendi ratione,... Uo.,10 sztl. lev. Átkötött modern egészvászon-kötés, fénymásolattal pótolt lapokkal, az I. részben a címlap és azt követő lap (összesen 5 fénymásolt lap), valamint a 428-433 közötti lapok fénymásolattal pótoltak, továbbá restaurált lapokkal, az I. részben a fénymásolt lapokat követő első három lap restaurált, a II. rész és a III. rész lapjain lapszéli hiánnyal (1 sztl. lev.+10 p.), ex libris-szel. Pápai Páriz Ferenc nagyhatású szótárának első kiadása.