Tutsek Anna: 3 db Cilike könyv. Cilike férjhez megy, Cilike rövid ruhában. Cilike mint asszony. Mühébeck Károly rajzaival. Bp., é.n. Singer és Wolfner. Egészvászon kötésben.
La Fontaine: The Rich Man and the Shoe-maker. Brian Wildsmith illusztrációival. London, 1965, Oxford University Press. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Erich Kästner: Május 35. Walter Trier rajzaival. Fordította Fenyő László. Bp.,1959, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Edmondo de Amicis: A szív. A gyermekek számára. Fordította: Radó Antal. Bp.,é.n.,Franklin. Nyolcadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
G. de Horne Vaizey: Féltucat lány. Elbeszélés fiatal lányok számára. D. Róna Emy rajzaival. Fordította: Wiesner Juliska. Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Várnai György: Az egér és az oroszlán. Macskássy Gyula, Szabó Szabolcs, és Molnár László rajzaival. Bp.,(1958),Magyar Helikon-Corvina,(Offset Nyomda.) Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kopott borítóval.
Vegyes mesekönyv tétel, 5 db: Horace J. Elias: Frédi és Béni, a két kőkorszaki szaki. (Móra, borító nélküli példány), Bürger: Münchausen báró kalandjai, Kipling: Az elefántkölyök, Parkinson: Póni-parádé, A kis festő. Különféle kiadásban, változó állapotban.