Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára I. kötet. Bp., , Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. 220+4 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér képtáblák.)+2 térképmelléklettel. Egészoldalas és szövegközti képtáblákkal. Kiadói aranyozott gerincű illusztrált egészvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.
Szállástól a mezővárosig. Tanulmányok Jászfényszaru és a Jászság múltjáról. Szerk.: Langó Péter. Jászfényszaru, 2000, Fényszaruiak Baráti Egyesülete. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Két szerző, Mészáros Kálmán által, valamint Süli Attila által tanára Hermann Róbert (1963-) történész, a Magyar Történelmi Társulat elnökének dedikált példány.
A debreceni Aranybika szálló története. Debrecen, 1959, Szabadág Lapnyomda, 154+1 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Egyetlen kiadás.
Hadházy Jenő: Hajdúhadház református értékei. Az előszót, az utószót írta és a kötetet lektorálta: Pál Csaba. Hajdúhadház, 2013, Hajdúhadházi Református Egyházközség. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Pál Csaba, hajdúhadázi református lelkipásztor, a könyv lektora által dedikált.
Benyó Endre - Erdélyi Tibor: Matyóföld, a híres Mezőkövesd. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvei 52. sz. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, lapok széle foltos.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás, kísérőfüzettel. Műbőr kötésben, pappír védődobozban.
Tarczai György Németvilág Budán. Rajzok és elbeszélések. Ferenczi József rajzaival.
Bp., 1898, 2+219+1 p. Kiadói festett keménytáblás egészvászon Gottermayer-kötésben, foltos, kopott borítóval.
Budapest Székesfőváros statisztikai zsebkönyve. XIV. évf. 1929. Szerk.: Dr. Illyefalvi I. Lajos. Bp., 1929, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés, ceruzás, tollas bejegyzésekkel. +
Dr. Illyefalvi I. Lajos: A kenyérkereső nő Budapesten. Bp., 1930, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés, az első két lap, köztük a címoldal hiányzik, ceruzás bejegyzéssel, firkával.
Nemes Lajos-P. Kovács Melinda: Heves Megyei Levéltár segédletei 5. IV. Heves vármegye iratai 1304-1944-(1963.) Repertórium és raktári jegyzék. Eger, 2000, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 150 példányban!