Csontváry-emlékkönyv. Válogatás Csontváry Kosztka Tivadar írásaiból és a Csontváry-irodalomból. Válogatta és az emlékezéseivel kiegészítette Gerlóczy Gedeon. Bevezette és az összekötő szövegeket írta és szerkesztette Németh Lajos. Bp. 1976, Corvina. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, kis szakadással a gerincen.
Gilyén Nándor-Mendele Ferenc-Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Fehér Zsuzsa - Pogány Ö. Gábor: Magyar festészet a XX. században. Bp., 1971, Corvina. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.
B. Nagy László: A látvány logikája. Bp.,1974,Szépirodalmi. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. B. Nagy László (1927-1973) újságágíró, filmkritikus, dramaturg, műfordító halála után megjelent, izgalmas filmművészeti írásainak gyűjteményes kötete.