Vida Aladár-Lévay István: Görög-magyar szótár etymologiai csoportok szerint rendezve. Főgymnasiumok használatára. Bp., 1878, Lampel R. (Wodianer F.-ny.), V+290 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, de belül jó állapotban. Első kiadás.
Görög-magyar szótár. Szerk.: Soltész Ferenc, Zsarnay Lajos. Sárospatak, (1857),[Ref. Főisk.-ny. ], 4 sztl. lev.+607+1 p. (Három hasábos szószedet: rendkívül gazdag szókészlettel). Átkötött félvászon-kötés, hiányzó gerinccel, a könyvtest szétvált, de lapok épek, fehérek. Ritka! Első kiadás!
Völgyesi Ferenc: Minden a lélek. A démonológiától a gyógyhipnózisig. 246 képpel. Bp., 1940. Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, kis sérüléssel a gerincen. A szerző által dedikált.
Dr. Nemes Zoltán: Az egységes magyar gyorsírás tankönyve. I. rész. Fogalmazási gyorsírás. A közép- és középfokú iskolák számára. Bp.,[1933],Szerzői kiadás,(Franklin-ny.), 52 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.
Katona Imre: A magyar népi líra tartalmi-tematikai tagolódása. Különlenyomat az Ethnographia 1970. évi 2-4. számából. Bp.,1970, Akadémiai Nyomda, 288-306 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, ceruzás bejegyzésekkel. A szerző, Katona Imre (1921-2001) néprajzkutató által Küllős Imola (1945-) néprajzkutatónak dedikált példány. + Pókos Edit: A boldogok szigete szimbólum a tulenkantajat-nemzedék é...