Dr. Weszely Ödön: A modern pedagógia útjain. Tanulmányok. Bp.,1909, Franklin, VIII+2+442+2 p. Első kiadás. Átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
Friedrich Nietzsche: Jón, rosszon túl. Nietzsche Válogatott Munkái. Fordította: Reichard Piroska. Sajtó alá rendezte Varró István. Bp.,[1924], Világirodalom Könyvkiadó-Vállalat, 279+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, kijáró hátsó szennylappal.
Friedrich Nietzsche: Ecce Homo. Nietzsche Válogatott Munkái. Sajtó alá rendezte és fordította: Varró István. Bp.,[1926], Világirodalom Könyvkiadó-Vállalat, 238+2 p. Kiadói félvászon-kötés.
Népszerű tudományos előadások Faraday, Helmholtz, és Pettenkofer munkáiból. Fordították: Déri Miksa, Hoitsy Pál, Keleti Gusztáv, és Sajóhelyi Frigyes. Bp.,1878, K. M. Természettudományi Társulat. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel.
Schwegler Albert: A bölcselet története. A Koebber-től átnézett és bővített tizenötödik kiadás után. Bp.,1912, Franklin, 557 p. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, foltos gerinccel, foltos címlappal és elülső előzéklappal, egyébként jó állapotban.
Haeckel, (Ernst) Ernő: Világproblémák. Népszerű tanulmányok a monisztikus filozófiáról. Írta - -. Ford. Iván Imre és Szabó Sándor. Bp. 1905. Vass József. 414 p. Kiadói, kissé laza egészvászon-kötésben, ritka.
Lester F. Ward: A haladás lelki tényezői. Fordította: Dr. Dienes Valéria. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói kopottas egészvászon-kötés.