Kálti Márk Képes Krónikája. Monumenta Hungarica III. Fordította Geréb László. Bevezetéssel ellátta Kardos Tibor. A művészettörténeti tanulmányt írta és a képeket kiválasztotta Berkovits Ilona. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kiadói kissé kopottas félbőr kötésben, intézményi bélyegzővel, jó állapotban
Horváth Péter: Értekezés a kúnoknak és jászoknak eretekrül azoknak régi és mostani állapotjokrúl. Kisérő tanulmánnyal. Bp.,1994, "A Jászságért" Alapítvány. Reprint kiadás. Egészvászon kötésben. Számozott, 0047. számú példány.
C. Blunden-M. Elvin: A kínai világ atlasza. Fordította: Pálvölgyi Endre, Ferenczy Mária. Bp.,1995,Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
Bozóky Alajos: A világtorténet átnézete synchronistikai táblákban, különös tekintettel Magyarország történetére. Buda, 1863. Nagel. Korabeli félvászon kötésben. 88 p.
A rendszerváltás forgatókönyve. Kerekasztal-tárgyalások 1989-ben. Dokumentumok. 6. kötet: A Nemzeti Kerekasztal-tárgyalások politikai munkabizottságának jegyzőkönyvei. Szerkesztette, a jegyzeteket és a tárgymutatót készítette: Kalmár Melinda, Révész Béla. Bp.,2000, Új Mandátum. Kiadói papírkötésben, volt könyvtári példány. jó állapotban.
Molnár József: Misztófalusi Kis Miklós. Bp.-Berlin,2000,Balassi-Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem. Két melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
A rendszerváltás forgatókönyve. Kerekasztal-tárgyalások 1989-ben. Dokumentumok. 5. kötet: Az 1989. szeptember 18-i megállapodástól a szabad választásokig. Szerkesztette, a jegyzeteket és a tárgymutatót készítette: Ripp Zoltán, Ripp Erzsébet. Bp.,2000, Új Mandátum. Kiadói papírkötésben, volt könyvtári példány. jó állapotban.
John Stoye: Marsigli Európája. 1680-1730. Luigi Ferdinando Marsigli katona és életművész. Szerk. és az utószót írta: Dr. Kisari Balla György. Fordította: Balla Dorottya, Kisari Balla György, Kiss Ernőné. Bp.,2015, Pauker-Holding Kft. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 300 számozott példányban, számozás nélküli példány.
Kristó Gyula: Békés megye a honfoglalástól a törökvilág végéig. nyolcszáz esztendő a források tükrében. Békéscsaba, 1981. Kiadói papírkötés, sérült papírborítóval, egyébként jó állapotban.