Magyar Történelmi Archívum sorozat, 9 db. Kiadói aranyozott műbőr-mappában, kiadói tokban, a mappákban 87 db témát tartalmazó mappával. Reprodukciókkal, mellékletekkel, a dokumentumok átirataival, fordításaival. Színes illusztrációkkal. Bp., Archív Kiadó. Az első kötetben tulajdonosi oklevéllel. 2128. számú sorszámozott példány. A teljes gyűjteményt igazoló kiadói levéllel. Jó állapotban.
Szokoly Viktor: Mexiko Miksa császárig. Különösen ős- és ujabbkori története, államszervezete, azték müveltségi története s különböző népfajaira vonatkozólag. Báró Müller J. W., Prescott William H., Armin Th. s mások nyomán közli ~. Négy részben. (Tiz különnyomatú képpel.) Pest, 1866. Emich. 1t.+VII+(1)+364p.+9t . Kiadói papírkötésben, fűzés szétvált, hátsó borító hiányzik, első sérült
M. J. Rabaut: Almanach historique de La revolution Francoise pour L'Année 1792. Paris, 4 db egészoldalas acélmetszettel Korabeli papírkötésben. Kis szakadásokkal
Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1974, Műszaki. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval. Az egyik szerző, Winkler László (1926-2001) muzeológus, repüléstörténet-kutató dedikációjával.
Az ezeréves Magyarország és a milleniumi kiállítás. Szerk.: Piványi Ernő et al. Bp.,(1990), Téka. Számos érdekes képpel és illusztrációval, magyar, angol, német, francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. 1896-os Kunosy Vilmos és Fia könyv reprint kiadása!
Nemzeti Parasztpárt Pártiskola füzetek sorozatának 7 kötete ( 2.,4., 8-12.) Bp., 1948, Nemzeti Parasztpárt, 30+30+42+38+32+36+31 p. Kiadói papírkötés, változó, többnyire jó állapotban.