Diószegi Sámuel - Fazekas Mihály: Magyar fűvész könyv. Melly a két magyar hazábann találtatható növevényeknek megesmerésére vezet, A' Linné alkotmánya szerént. 1-2. rész (egybekötve). Első rész. Eggyhímesek - sokhímesek. Második rész. Kétfőbbhímesek - Lopvanöszök. Debreczenbenn, 1807, Csáthy. XVI, 608p. Megviselt félbőr kötésben, Első 5 lapon néha a szöveget is érintő hiánnyal
cca 1766 Philipp Friedrich Sicherer heilbronni patikus brosúrája, bizonyos angliai gyógyszerek hatásairól. hn.,én., kn., 3 sztl. lev.+128 p. Német nyelven. Korabeli papírkötésben, kopott, kissé sérült papírkötésben, hiányzó címlappal, az első három lap sérült, hiányos, restaurált, hiányzó szennylapokkal.
Nollet, Jean-Antoine (1700 -1770): Leçons de Physique expérimentale. Tome Sixieme. Paris, 1764 Hyppolyte-Louis Guerin-Louis-Francois Delatour,IV+527 p.+20 t. kihajtható rézmetszetű tábla. Francia nyelven. Negyedik kiadás. Korabeli dúsan aranyozott gerincű egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott bortóval és gerinccel, a címlapon hiánnyal, a hátoldalán folttal, az utolsó előtti lap (525/...
Dr. Cserey Adolf: Az állatok természetrajza. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 134-135. Pozsony-Bp., 1903, Stampfel Károly,(Wigand-ny.), 158+2 p. Kiadói papírkötésben, a gerincen kis szakadással, jó állapotban.
Dr. Cserey Adolf 4 db a Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtárban megjelent munkája: Rovargyűjtő. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 76. Pozsony-Bp., 1901, Stampfel Károly,(Wigand-ny.), 57+5 p. Kiadói papírkötésben,sérült gerinccel, szétvált kötéssel. Lepkehatározó. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 87-89. Pozsony-Bp., 1901, Stampfel Károly,(Wigand-ny.),159 p.+XII t. (színes táblák.) Kiad...
Teleki Árvéd, gróf.: Növényeink hasznáról. Növényeink hasznáról. Cluj-Kolozsvár. 1926. Lapkiadó és Ny. 199 l. 9 t Számos szövegközti rajzzal illusztrálva. A címlapot és a képmellékletet gróf Teleki Ralph rajzolta. Újrakötve, az eredet borító felhasználásával
Mauritz Béla - Vendl Aladár: (Ásványtan. Egyetemi és főiskolai hallgatók számára.) 1-2. kötet. 1. Általános ásványtan. Az ásványok fizikai és kémiai tulajdonságai, keletkezésük és előfordulásuk módja. 2. Részletes ásványtan. Az ásványok rendszerezése, részletes leírása, különös tekintettel a keletkezési körülményekre.(Bp., 1942), Kir. Magy. Egyetemi Ny. XI, 516; [6], 503p. Összesen 994 szövegközti...
Dr. C. H. Stratz: Die Rassenschönheit des Weibes. Stuttgart, 1911, Ferdinand Enke,1 t.+XVI+443 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Új magyar füvészkönyv. Magyarország hajtásos növényei. Szerk.: Király Gergely, Virók Viktor - Molnár V. Attila. Bp.,2011, Aggteleki Nemzeti Park. Kiadói kartonált papírkötés, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.