Márai Sándor Napló sorozat 6 kötete, teljes sorozat, egy második kiadás, a többi első kiadások! Napló. (1943-1944.) Márai Sándor munkái. Bp., 1945, Révai. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés. Napló. 1945-1957. Washington, 1958, Occidental Press, 235+5 p. Első kiadás. Kiadói kopott borítóval. Napló. 1958-1967. München, 1977, Ujváry "Griff". Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés,...
Tipray A. Julián: Legújabb és legteljesebb pesti magyar-német házi titoknok, vagyis levelezőkönyv és házi ügyvéd. Hív tanácsadó minden rendű- s rangúak számára, mindennemű, a közönséges életben előforduló levelek szerkesztésében. Tetemesen bőv. és jav. 3. kiad. Pest, 1845. Kilián György. XIV. 534 l. 1 sztl. lev. Korabeli félvászon-kötésben. Kissé sérült gerinccel
Toldy István: A jezsuiták Magyarországon és egyebütt. Első kiadás! Bp., 1873. Athenaeum. 471p. Korabeli aranyozott gerincű kopottas félvászon kötésben. Ritka!
Toldy Ferenc: A magyar költészet története. Az ősidőktől Kisfaludy Sándorig. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, XVI+475+7 p. Második, javított kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, két lap kijár,
Berzsenyi Dániel: - - munkái. Újra átnézett kiadás, a költő örököseinek megbízásából Toldy Ferencz által. 1-2. köt. (egybekötve). Pesten, 1864. Heckenast. 1 t. (címkép), 192 l.;239 l. 2 sztl. lev. Kiadói, kissé kopott egészvászon-kötésben.
Régi magyar költők tára I-II.,VI. kötetek. I. kötet.: Középkori magyar költői maradványok. II. XVI. századbeli magyar költők művei 1527-1546. VI. kötet: XVI. századbeli magyar költők tára. 1545-1559. Közzéteszi Szilády Áron. Bp.,1877-1880-1896, MTA. Korabeli félbőr-kötés és félvászon-kötések, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, az I. kötetből pár lap kijár, a VI. kö...
A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-16. kötet. Teljes Budapest, 1893-1904. Pallas. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. Néhány kötet gerince sérült.
Dános Árpád: Örök szomjazók. A borítólap rajzát Kner Albert tervezte. Bp.,[1932],Káldor, (Gyoma,Kner Izidor-ny.), 245+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Kner Erzsébet-kötés, a lapélek felső részei festettek, kissé kopott borítóval.