Jorge Palomer Pons: Tricotosas Circulares. Barcelona,1965,Bosch. Spanyol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. A szerző által, Vékássy Alajos (1908-1999) műszaki tudományok doktora, egyetemi professzor részére dedikált példány.
Dr. Merényi Gábor-Dr. Kocsis József: Korszerű fonástechnológia I. kötet. Bp.,1966, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 233 példányban.
Az egyik szerző, Dr. Merényi Gábor által, Vékássy Alajos (1908-1999) műszaki tudományok doktora, egyetemi professzor részére dedikált példány.
Vegyes textilgyártással kapcsolatos könyvtétel, 8 db:
Vékássy Alajos: Hurkolt kelmék kötése I. rész. Bp.,1950., Tankönyvkiadó. Félvászon-kötésben.
Dr. Vékássy Alajos: Kötött-hurkolt kelmék geometriai elemzése II. Bp.,1973, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötésben. Megjelent 283 példányban.
Vékássy Alajos-Dániel László-Feleki László: A kelmeszerkezettan alapjai. Bp.,1954, Könnyűipari Kiadó. Kiadói félvászon-kötésben. Megjelent 350 példányban.
Galambos Attila: Fonalgyártó szakmai ismeret 2. Bp.,1983, Műszaki. Kiadói papírkötésben. Megjelent 2000 példányban.
Zoles József-Simó Pál-Apáthy István: Technológia I. (Hurkoló technológia.) Bp., 1973, Műszaki. Kiadói papírkötésben, melléklettel. Megjelent 1540 példányban.
Dr. Havas Ivánné: Hurkolás-technológia I. kötet. Bp., 1976, Statisztikai. Kiadói papírkötésben.
Albert Diebler: Technologie der Rundstrickerei. Berlin, é.n, Konradin. Német nyelven. Kiadói sérült papírkötésben, de belül jó állapotban.
John Chamberlain: Knitting Mathematics and Mechanisms. Leicester,é.n., City of Leicester College of Technology. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Változó állapotban.
3 db műszaki könyv - A GAZ-24 "Volga" típusú gépkocsi javítási és karbantartási utasítása + Tehergépjármű díjszabás 1968. + Gépkocsijavítási munkák XVIII. kötet. Kiadói papírkötés, kötetenként változó állapotban.