Vegyes judaikai témájú tétel, 14 db. Változó állapotban, közte foltosak, szakadozottak, és széteső állapotú is. Dr. Flesch Ármin: Jákob ben Abba Mári ben Simon ben Anatoli mint exegéta. Adalék a biblia allegoricus magyarázaténak történetéhez. Bp., 1887, Márkus Samu, 72 p. Weisz Miksa: A Machzor Vitry. Szerkesztése és szerzője. Bölcsészdoktori értekezés. Bp.,1895, Neumayer Ede, 40 p. A szerző de...
Christiani Stockii (Christian Stock (1672-1733): Clavis linguae sanctae Veteris Testamentii: aditum aperiens, vocum radices juxta ordinem alphabeticum monstrans, quae deperditae visae sunt, ex lingua chaldaica, syriaca, samaritana, arabica et aethiopica restituens; vocum significationes tum generales, tum speciales, ordine concinno exhibens; tam tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum stud...
Ráth Mózes: A héber nyelv tankönyve. Iskolai és magántanulásra kulccsal és szójegyzékkel. Első gyakorlati módszer a héber nyelv szóban és írásban való elsajátítására. Bevezetés az irodalomba. Bécs, 1933, Ráth M., 4+188+188 p. Magyar és héber nyelven. Kiadói kopott félvászon-kötés, laza fűzéssel. Ritka!
Dr. Herskovits Fábián: Azarja dei Rossi. Bp.,é.n.(cca 1926-1931), Katzburg Manó, 37+3 p. Kiadói papírkötés, a borító foltos, a hátsó borító gyűrött, az utolsó lap gyűrött, lyukas. A szerző, Dr. Herskovits Fábián (1907-1982) által Dr. Löwenheim Miksa, rabbi, vallástanár részére dedikált példány, dátumozva.
Scheiber Sándor: ...és beszéld el fiadnak... Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás fotói. Bp.,1984, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Mózes öt könyve és haftárák. I-V. kötet. Héber szöveg, magyar fordítás és kommentár. Szerk.: Dr. Hertz J. H. Bp.,1984, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
A hagyomány gyöngyei: A Talmud könyvei. Az eredeti Talmud szöveg alapján Dr. Molnár Ernő. Bp.,1989, IKVA. Kiadói egészvászon-kötés. Az 1921-1923-as kiadás reprintje.