Fényes Elek: Magyarország statistikája. I-III. (Egybekötve.) Pest, 1842-1843, Trattner-Károlyi, VII+306 p.+ 2 kihajtható táblázattal+4+199+4+146 p. Korabeli félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, és gerinccel, foltos.
Brassó város és környéke új kalauza. Zajzon, Előpatak, Málnás, Tusnád, Kovászna, és Borszék érintésével. Brassó, 1891, Városi Idegenforgalmi Bizottság, 43+1+60 p.+XVII t. (Egészoldalas fekete-fehér fotók.) Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, az elülső címlap belsején és egy lapszélén folttal, hiányzó térkép melléklettel./ New Guide of Brasov (Kronstad/Brassó) and s...
cca 1910 Budapesti képek. Vues de Budapest/Views from Budapest/Bilder aus Budapest. Bp., Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala,(Hornyánszky Viktor-ny.), 26 t. Kétoldalas képtáblák, 50 db fekete-fehér fotóval. Négy nyelvű feliratokkal (Magyar, angol, német, francia.) Kiadói Budapest címeres papírkötés, a gerincen sérüléssel, a borító kissé foltos.
1931 Budapest. Csánky Dénes illusztrációival. Bp., Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala, 2 p.+14 t. (Csánky Dénes akvarelljei.) A képek előtt öt nyelvű hártyapapírral. Átkötött vászon-kötésben,aranyozott lapélekkel, az eredeti borítót az átkötésnél felhasználták.
Gallus Sándor-Mithay Sándor: Győr története a vaskorszakig. Győr Szab. Kir. Város monográfiái I. kötet. Győr története a tizenharmadik század közepéig. I. kötet. Győr, 1942, Győr Szab. Kir. Város Közönsége,(Pósa-ny.), 78+2 p.+ XXI t.+34 p.+XIX+4 t. Kiadói papír kötésben, az elülső borítón kis szakadással, kis lyukkal. Nagyrészt felvágatlan lapokkal!
Vértesi Károly: Keleti ég alatt. Egyiptomban. Utirajzok. Bp.,1898, Franklin-Társulat, 202+2 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
1944 Magyarország helységnévtára 1944. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., [1944], Hornyánszky Viktor Rt.,XII+680 p. Javított gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel.
Kugler Alajos: Vezető Sopronvármegye és Sopron sz. kir. város egyesített muzeumában. Kiadja: Sopronvármegye és Sopron sz. kir város régészeti társulata. Sopron,(1904),Röttig Gusztáv, 59 p.+XVII t. Kiadói félvászon-kötés.
A soproni ipar 100 éve. 1847-1948. Kiállítási katalógus. Sopron, 1948, Röttig-Romwalter Nyomda Rt, 42 l. 1 t. (színes) + 8 t. (fekete-fehér.) Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, az első lap sérült, szakadt.