1889 Budapest Régiségei. (1. szám.) A főváros területén talált műemlékek és történelmi nevezetességű helyek leírása. Szerk.: Gömöri Havas Sándor. Bp.,1889, Főváros, 170 p.+1 t. Átkötött félvászon-kötés, a címlapon kis szakadással, az első két lap kissé foltos.
1907 Dr. Hankó Vilmos (szerk.): Universum III. Évkönyv a család és az ifjúság számára. Szerk.: Dr. Hankó Vilmos. Budapest, 1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon kötésben, Ultikalandok, vadászrajzok,
Juhász Andor: Halló itt Róma. Bp.,1937,Révai, 202+2 p.+27 t.(kétoldalas fekete-fehér fotók.) Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy képtábla hiányzik. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
Vegyes Tátrával kapcsolatos tétel: Vladimír Kostial: A Magas Tátra. Tátrai Nemzeti Park. Martin (Turócszentmárton), 1964, Osveta. Magyar nyelven. Kiadói papírkötés.; Zvieratá Vysokých Tatier. Martin (Turócszentmárton), 1962, Osveta. Cseh nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borító kissé kopott.; Malá Fatra - Nízké Tatry. Német és angol nyelvű prospektus, 6 sztl. lev.; Hala Gąsienicowa. Warszawa...
Vladimír Hyhlík: Banská Bystrica. Martin (Túrócszentmárton), 1957, Osveta. Cseh nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt, karcos papír védőborítóban.
Saysse-Tobiczyk, Kazimierz: In der Hohen Tatra. Warschau, én.,Polonia-Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal.Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban