Malonyai Dezső: Az akt. Művészekről és a művészetről az akt kapcsán. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság. Kiadói papírborítóban, kopott, sérült, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Pap Gábor: A Napút festője. Csontváry Kosztka Tivadar. Debrecen, 1992, Pódium Műhely Egyesület. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.
Vegyes művészeti könyvtétel, 2 db: Domanovszky György: Kántor Sándor. Népművészet mesterei 1. Bp.,1977, Népi Iparművészeti Tanács. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Lengyel Györgyi: "Csak az anyagnak szárnya legyen." Nagy Ferenc faragó népművész. Bp.,1985, Népi Iparművészeti Tanács. Kiadói egészvászon-kötés. A művész által aláírt, dátumozott.
Bibliothek DMC. Die Häkelarbeit IIIte Serie. Mülhausen,é.n., Thérese de Dillmont. Német nyelven. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötésben, egy lap részben kijár, kissé hiányos címlappal.