Márai Sándor Napló sorozat 6 kötete, teljes sorozat, egy második kiadás, a többi első kiadások! Napló. (1943-1944.) Márai Sándor munkái. Bp., 1945, Révai. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés. Napló. 1945-1957. Washington, 1958, Occidental Press, 235+5 p. Első kiadás. Kiadói kopott borítóval. Napló. 1958-1967. München, 1977, Ujváry "Griff". Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés,...
Tompa Mihály: Olajág. Elmélkedések, fohászok és imák. Hölgyek számára olvasó- és imakönyvül. Bp.,1903, Franklin, 1 t.+350 p. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, a sarkain kis kopásnyomokkal, aranyozott lapélekkel, hiányos, sérült réz csattal, ajándékozási sorokkal.
Vörösmarty költeményei. I. kötet. Bp.,1866, Ráth Mór, (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 1 t. (címkép, Vörösmarty portréja, Barabás Miklós festménye után készült rézkarc)+8+246 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, Boldog Lajos-kötés(Pest), márványozott lapélekkel,a sarkain kopásnyomokkal, hiányzó szennylapokkal.
Luis Vélez de Guevara: A sánta ördög. Szegő István fordítását átdolgozta: Benyhe János. Kondor Béla 10 db rézkarcával. Bp., 1962, Európa, 129+3 p+10 t. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. Megjelent 5000 példányban.
Szabó Richárd: Nők világa. Pest, 1871, Petrik Géza,(Kecskemét, Szilády Károly és fia-ny.), 4+247 p. Második, javított kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, (Leipzig, J. R. Herzog-kötés, az elülső borítón jelzés (R. Gerhold)), aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, (az elülső borító belső tábláján címke: 'Lövy Adolf Könyvkereskedése Sátoraljaújhely')
Madách Imre: Az ember tragédiája. A költő arcképével és Zichy Mihály öt rézfénynyomatú képével. Bp., 1912, Athenaeum, 1 t.+228 p.+5 t. Huszonegyedik kiadás. Kiadói festett szecessziós egészvászon kötésben, kopott borítóval.