Der Gardasee und seine Umbgebung mit Ausflügen nach Verona und Brescia. Lipcse, 1912, Karl P. Geuters Reiseführerverlag (Geuters Reiseführer). Térképmellékletekkel. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Hochgebirgsführer durch die Berner Alpen III.: Bietschhorn- und Aletschhorngruppen. Bern, 1931, Verlag A. Francke AG. Átnézeti térképekkel. Vászonkötésben, jó állapotban.
Clubführer durch die Graubündner-Alpen. 1. köt. Összeáll.: Sprecher, F. W. - Naef-Blumer, E. Zürich, 1916, F. Schuler Buchhandlung. Átnézeti térképekkel. Vászonkötésben, jó állapotban.
Leberle, Führer durch das Wettersteingebirge. Szerk.: Welzenbach, Wilhelm. München, 1927, J. Lindauersche Universitäts-Buchhandlung. Térképmelléklettel. Kopott vászonkötésben, néhány lap foltos.
Clubführer durch die Walliser-Alpen. 3/b köt.: Vom Strahlhorn bis zum Simplon. Összeáll.: Dübi, H[einrich]. Zürich, 1916, Verlag des Central-Comités. Átnézeti térképekkel. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Leberle, Führer durch das Wettersteingebirge. Szerk.: Kadner, Herbert. München, 1921, J. Lindauersche Universitäts-Buchhandlung. Térképmelléklet nélkül. Kissé kopott vászonkötésben, gerince hiányzik.
Luther, Carl J.: Das weiße Reich. Das Hohelied des Berg-Winters. Berlin, é. n., Verlag Ludwig Simon. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Horgászattal kapcsolatos könyvek tétele: Horgásztrükkök, különféle halaink és horgászatuk, Változatok a ponty horgászatára, Az aranyhal és a díszponty, Ragadozó halak horgászata, Keszeghorgászat