4 db könyv - Rév Ilona: Templomépítészetünk; Katona Imre: A magyar kerámia és porcelán; Katona Imre: Poharak, kupák, serlegek; Bozóky Mária: Eszme és valóság a keresztény művészetben. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. II. kötet: Középkor. Szerk.: Beöthy Zsolt. Bp.,1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),V-VIII+614 p.+II-L+1 t. (Kronólogiai tábla.) Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kopott, foltos borítóval, hiányzó elülső szennylappal, címlappal, és I. táblával.
Vegyes művészeti könyvtétel, 6 db.:
Genthon István: Modern francia festmények.;
H. Takács Marianna: A manierizmus mesterei.;
Szigethi Ágnes: Francia festmények a XVII-XVIII. századból.;
Mojzer Miklós: XVII. és XVIII. századi német és osztrák festmények.;
Mojzer Miklós: Holland életképek.;
Czobor Ágnes: Holland tájképek.;
Bp.,1971-1975,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vegyes művészeti könyvtétel, 4 db.:
Keserü Katalin: Rippl-Rónai József. A művészet világa. Bp.,1982,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.;
Végh János: Van Eyck. A művészet világa. Bp.,1983,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.;
Kisdéginé Kirimi Irén: Csendéletek a Magyar Nemzeti Galériában. Bp.,1977, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Ignacy Witz: Auge und Hand des Malers. Dresden,1981,VEB Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;