Cristina Lastrego-Francesco Testa: Nézz, láss, kérdezz I-III. kötet: I. kötet: Az emberi alak. II. kötet: A környezet. III. kötet: Tömegkomunikáció. Bp., 1983, Gondolat. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítókkal, az egyik elülső borítóján firkával.
Kovács Bernadett: A festészet története - A reneszánsztól az avantgárd mozgalmakig. Kisújszállás,2010, Pannon-Literatúra Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
Szana Tamás: Magyar művészek. Műtörténelmi vázlatok képekkel. Bp., 1887, Révai, 8+251+5 p.+15 t. (Műmellékletek.) Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. A kötetben Munkácsy Mihály, Benczur Gyula, Zichy Mihály, Mészöly Géza, Jankó János, Aggházy Gyula és mások illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, javított gerinccel, foltos, nagyrészt hiányzó hártyapapírokkal.
Rados Jenő: Magyar oltárok. Bp., 1938, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Jó állapotban. Papír védőborítóval (szakadások)