Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból I. kötet. I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka. Bp., 1880, Athenaeum, 1 t.+XXX+2+512 p. Korabeli vászon-kötés, jó állapotban
Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból IX - X.. kötet. Bp., 1904, Athenaeum, Kiadói kartonált sorozatkötésben, színezett lapszélekkel egyik köteten kis sérülés
Kossuth Lajos Iratai. IV. kötet: Történelmi tanulmány: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráció olaszországi viszonyához. Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1894, Athenaeum, XXI+552 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, jó állapotban.
Magyar önismeret. Politikai olvasókönyv önmagukat kereső magyarok számára. Összeállította: Halasy-Nagy József. Kultúra és Tudomány. Bp.,é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Tolnai Gábor: Két erdélyi könyvkötő a XVIII. század elején. (Szent Györgyi Mihály és Compactor Farkas.) Bp., 1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben
Trócsányi Zoltán: Régi világ, furcsa világ. Emlékek, életképek, kuriózumok a magyar múltból. Bp.,1958, Bibliotheca. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben.
H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. J. F. Horrabin rajzaival. Bp., 1930, Genius Könyvkiadó Rt. Harmadik, a művészetek fejlődésével bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon szakadással.