Nollet, Jean-Antoine (1700 -1770): Leçons de Physique expérimentale. Tome Quatrieme. Paris, 1759, Hyppolyte-Louis Guerin-Louis-Francois Delatour,4+536 p.+14 t. kihajtható rézmetszetű tábla. Francia nyelven. Negyedik kiadás. Korabeli dúsan aranyozott gerincű egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott gerinccel, a gerincen apró sérüléssel, a címlapon tintafolttal, az utolsó oldal (535/536) részben hiányos.
A természet világa sorozat 10 kötete, I-X. kötetek.A Királyi Magyar Természettudományi Társulat százéves fennállásának emlékére. Szerk. Bartucz Lajos.7 kötet a sorozatból. I. A csillagos ég II. A légkör III. A Föld és a tenger IV. A Föld és az élet története V. A kémia és vívmányai 1. rész VI. A kémia és vívmányai IX. Az állat és élete 1. rész X. Az állat és élete 2. rész Bp. 1938- 1944. Egyetemi Ny. 7 db. A több ezer oldalas munka 45 színes, 226 fekete műmelléklettel, 2192 szövegközti képpel és 1 csillagtérképpel illusztrálva. Aranyozott kiadói, kopott gerincű félbőr-kötésben
Dr. Szabó István: Élettartam és öregedés. Dr. Gorka Sándor előszóval ellátta. Bp., 1932, Novák Rudolf, XI+347 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.
A szerző, Dr. Szabó István által Visnya Ernő (1879-1942) bankár, takarékpénztári elnök-igazgató, iparkamarai elnök, felsőházi tag részére dedikált példány.
Bedoukain, Paul Z.: Perfumery and Flavoring Synthetics. Amsterdam - London - New York, 1967, Elsevier. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Buchheister, G. A. -- Ottersbach, Georg: Vorschriftenbuch für Drogisten. Berlin, 1922, Julius Springer. Kicsit sérült, kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Ilosvai Lajos Károly: A kutya sportszerű tenyésztése, nevelése és idomítása. Részletes vezérfonal ebtenyésztők és ebkedvelők számára. Bp.,[1929],Athenaeum, 371 p. Fekete-fehér fotókkal. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, kissé foltos, kissé sérült borítóval, kissé deformált gerinccel.
Magyar bábakönyv okleveles bábáknak. Bp.,1911, M. Kir. Állami Nyomda, 317 p. Második, hivatalos kiadás. Átkötött műbőr-kötés, az eredeti elülső borítót az elülső borítóra kasírozták, némileg foltos lapokkal.