Dr. Halla Aurél-Dr. Dobrovics Károly: Magyarország története különös tekintettel iparra és kereskedelemre. I-II. kötet. I. kötet: A legősibb kortól 1290-ig. II. kötet: 1290-től napjainkig. Szerk.: - -. Bp.,1936, Monopol,(Hellas-ny.), 320+378 p. Első kiadás. Kiadói álbordás gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval és kopott gerinccel, az I. kötet egyik alsó sarkán javítással, de belül jó állapo...
Pesthy Frigyes 2 művét tartalmazó kolligátum: Száz politikai és történeti levél Horvátországról. Bp., 1885, Akadémiai Könyvkereskedés,(Knoll K. és Társa), VIII+419 p. Brankovics György rác despota birtokviszonyai Magyarországban és a rác despota cím. Értekezések a Történelmi Tudományok Köréből. VI. kötet. IX. sz. Bp.,1877, MTA, 65 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, az eredeti papírb...
Az élő Kossuth. Kossuth Lajos válogatott művei. Politikai Remekművek. I. kötet. Szerkesztette és bevezette: Katona Jenő. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete. XII+ 288 p.+ 4 t. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. A szerkesztő, Katona Jenő (1905-1978) író, szerkesztő, FKGP-s politikus által Ruffy Péter (1914-1993) erdélyi magyar Pulitzer-emlékdíjas újságíró, író rész...
Katona Béla: Magyarország közgazdasága. Pénzügyi és közgazdasági évkönyv 1913. évről. Bp., 1914, Légrády, 274 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Gróf Tisza István: Sadowától Sedanig. Értekezések a Történeti Tudományok köréből. XXIII. kötet. 5. sz. Bp., 1912, MTA, 80 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos borítóval, javított gerinccel, aláhúzásokkal.