Dr. Kacziány Géza: István nádor szerepe a szabadságharcban és világtörténelmi jelentősége. Tanulmányok a hamisítatlan magyar történetírás mezejéről. I. füzet. Bp.,(1933),Makkay Zoltán, 51 p. Kiadói szakadt papírkötésben.
Kacziány Géza: Görgei. Történelmi tanulmány. Bp.,1915, "Magyarország", VIII+151 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, javított gerinccel, de belül jó állapotban.
Tóth László-Zambra Alajos: A Garibaldi emlékkiállítás leíró katalógusa. Magyar Nemzeti Múzeum kiállításai VI. Bp.,1932, Franklin. Magyar és olasz nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Türr Lajos: Két királyi vetélytárs. Történeti tanulmány. Sopron, 1889,(Rónai Frigyes-ny.), 188+4 p. Átkötött papírkötésben, magánkönyvtári bélyegzővel.
Francesco Nitti három műve: Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+227 p. Első kiadás. Nincs béke Európában. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+215 p. Második, javított és bővített kiadás. A béke. Bp.,[1925], Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+162+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.
Dr. Bihari Péter: Általános és hazai művelődéstörténet. I-II. kötet. I. kötet: Történelem előtti kor. Ókor. Középkor. II. kötet: Újkor. Bp.,1884, Pfeifer Ferdinánd, XVIII+2+606+VII+1+679 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.