Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Negyven képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),404 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel, jó állapo...
Baktay Ervin: A világ tetején I-II. kötet. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 144 p.+35 t.(fekete-fehér fotók.)+312 p.+24 t.(fekete-fehér fotók.)+2 t. (térképek.) Harmadik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel, foltos lapszélekkel, egy lap hiányz...
101 kép a régi Pest-Budáról. Összeállította és a kísérő szövegeket írta: Rexa Dezső. Bp.,1959, Magyar Helikon. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval. Megjelent 4000 példányban.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa, 295 p.+38 t.;432 p.+111 t.; 139 p.+38 t. Reprint kiadás. Kiadói műbőr kötésben, jó állapotban.