Steier Lajos: A szabadságharc revideált története 1-4. kötet. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. 1. kötet: Görgey és Kossuth. 2. kötet: Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei. 3-4. kötet: Haynau és Paskievics. I-II. kötet: Bp. [1925-1929]. Genius. Teljes! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítókon kis kopásnyomokkal, az első kötet gerince kissé sérül...
Zigány Árpád: Tolnai: A világháború története 1-2. kötet. 1. kötet: 1914-1915. 2. kötet: 1914-1916.Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanuk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 448+398 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, az I. kötet: gerincen kis sérüléssel, kis kopásnyomokkal, ...
Borsányi Julián: A magyar tragédia kassai nyitánya. Az 1941. június 26-i bombatámadás dokumentációja. Studia Hungarica 28. München, 1985, Kerék-könyvek. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Hadtudományi Lexikon I-II. Szerk.: Szabó József. Bp., 1995, Magyar Hadtudományi Társaság. Kiadói aranyozott műbőr kötés. Mécs Imre (1933-) politikus, 56-os elítélt, Honvédelmi Bizottság elnöke által Dr. Galovicz János (1933-?) ny. ezredes, Magyar Hadtudományi Társaság Légierő szakosztályának volt elnöke, honvédelmi szakértő ("legfontosabb honvédelmi tanácsadómnak") részére szóló ajándékozási soro...
Makkai Sándor: Tudománnyal és fegyverrel. (Arte et Marte.) A nemzetnevelés terve. Bp.,[1932],Révai. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítékkal.
Magyarország hadtörténete I-II. kötet. Szerk.: Liptai Ervin, Borus József, Tóth Sándor. Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Bp., 1984-1985, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, az egyiken kiadói műanyag védőbortóval, jó állapotban.