Cholnoky Jenő: Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 t. színes kihajtható térkép.+4+1+268-488 p. +1 t. színes kihajtható térkép. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapszélekkel.
Almásy László: Az ismeretlen Szahara. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,[1935], Franklin, 216 p.+32 t.(Fekete-fehér képtáblák) Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapszélekkel.
Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára I-II. Bp., 1984, Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése-Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás! Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írt József Főherceg. A II. részben Tolna vármegye községeinek leírásával, valamint személyi adattárral. Bp., 1940, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 727+19 p.+32 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, a 322. oldalon folttal.
Jankovich B. Dénes (szerk.) Erdmann Gyula (szerk.) : Békéscsaba története I A kezdetektől 1848-ig. Békéscsaba 1991. 859p. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval. Néhány beszakadással
[Joseph Stöcklein]: Allerhand so Lehr- als Geist-reiche Brief, Schriften und Reis-Beschreibungen welche meistens von denen Missionariis... aus beyden Indien und anderen über Meer gelegenen Landern. Zeit An. 1642. bis aud das Jahr 1726. in Europa angelangt seynd. I-VIII. Theil. (egybekötve). Augsburg-Gratz, 1726, Philipp Martin, 5 sztl. lev.+6 sztl. lev.+116 p.+4 sztl. Lev.+ 116 p.+6 sztl. lev.+11...
Terézváros Budapest szívében. (Fényképek és tényképek a világvárosból.) Szerk.: Szabó Ferenc. Bp.,1998,Terézvárosi Művelődési Közalapítvány. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
Buzinkay Géza: Budapest képes története. Bp.,1998, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Baedeker, Karl: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908, Verlag von Karl Baedeker. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, viseltes állapotban. / Linen-binding, damaged condition