Hajnal István: Technika, művelődés. Tanulmányok. Vál., sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt, a jegyzeteket és az összekötő szöveget írta: Glatz Ferenc. História Könyvtár Monográfiák. 2. Bp., 1993, História-MTA Történettudományi Intézete. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Prähistorische Goldschätze aus dem Ungarischen Nationalmuseum. Bp.,1999, Magyar Nemzeti Múzeum-ELTE Régészettudományi Intézet. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
I. P. Magidovics: A földrajzi felfedezések története. Fordította: Dabis Attila. Bp.,1961, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón apró szakadásokkal.
A Mátyás Graduale. A bevezető tanulmányt és a képmagyarázatokat Soltész Zoltánné írta. Bp., 1980, Magyar Helikon-Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + A magyarországi gályarab prédikátorok emlékezete. Galeria Omnium Sanctorum. Szerk.: Makkai László. Bp., 1976, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A fordulat. A Magyarok VII. Világkongresszusának III. és IV. kötete. III. kötet: A magyarság és a kelet. II. őstörténeti konferencia. IV. kötet: Trianon újraértékelése-konferencia. Magyarország XX. századi, különösen a II. világháború utáni kifosztása - konferencia. Államiság nélküli nemzetek és népek az Európai Unióban - konferencia. A Szent Korona és a magyar alkotmány - konferencia.Bp., 2008.,...
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval, a papírborító elülső része gyűrött, de egyébként jó állapotban.