A Magyar Kir. Államvasutak vonalain alkalmazott összes felépítményi rendszerek szabványtervei. Bp., 1895. Franklin. 91 kihajtható, nagyméretű színes litografált táblát tartalmazó mappa (5 tábla hiányzik) Sérült papírborítékban. RItka! 37 cm
1896 Vasúti műszaki nyomtatványok: Kimutatások az egy kilóméter vágányhosszra szükséges I., II., és III. rangú felépítményi anyagokról. + több száz műszaki rajz és táblázat a vasútépítési anyagokról.
Villányi György: Hungarian Motive Power. Malmö, 1998, Frank Stenvalls. Angol nyelven. Kiadói nyl-kötésben.
A szerző, Villányi György által Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész részére dedikált példány.
Geschichte der Ungarischen Eisenbahnen. 1846-2000. Szerk.: Dr. Kovács László. Bp.,2000, MÁV. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Német nyelven. Kiadói kemény-kötés.
MÁV Rt. Fejlesztési és kísérleti Intézet évkönyve. 1996-2000,2001-2002. Szerk.: Kovács Károly, Dr. Kovács László. Bp., 2001-2002, MÁV Rt. Fejlesztési és kísérleti Intézet. Kiadói papírkötés.
Lovas Gyula: 125 éves a Buda-Kanizsa vasútvonal. Bp.,1986, MÁV Vezérigazgatóság. Kiadói papírkötés. A Déli Vasút Buda-Kanizsa szakasza megnyitásának 125. évfordulójára.
Kopasz Károly: A vonattovábbítás mechanikája. Sebesség a vasutaknál I. rész. Vasúti Tudományos Kutató Intézet kiadványai. Bp.,1953, Közlekedési. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 1000 példányban.