4 400 HUF
11,40 EUR, 12,57 USD
[Christoph von Schmid (1768-1854)]: Smid Kristóf' ifjúságot érdeklÅ‘ irományai IV. kötet. Egy gyűjtemény a' legoktatóbb és legkellemetesebb történetekbÅ‘l és elÅ‘beszéllésekbÅ‘l. 1. SegÃtség a szükségben. 2. Itha Toggenburgi grófné viszontagságai. Magyar nyelvre szabadon átültette Csontos István (1787-1831.) Bp.,1844, Emich Gusztáv, 210 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbÅ‘r-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borÃtóval, foltos lapokkal, a cÃmlapon kis lyukkal. Csak IV. kötet. Az elsÅ‘ kiadása, 1828-1829-ben jelent meg Kassán, Werfer Károlynál, majd ezt követte 1844-ben a második kiadása Emich Gusztávnál. Ritka, ifjúsági könyv. Drescher Pál: Régi magyar gyermekkönyvek c. műve az 1711-1860 között megjelent gyermekkönyvek bibliográfiájában több helyen emlÃti Schmid Kristófot, de ezt a kiadást nem emlÃti.