Mitterpacher (Lajos) Ludovicus: Compendium historiae naturalis conscriptum a --. Budae, 1799. Typ. Reg. Univ. Pesthianae. [4] 457] p. Mitterpacher a budai egyetemen felállított mezőgazdasági tanszék első tanára, számos tankönyv szerzője volt. Összefoglaló természethistóriai munkája egyetlen kiadást ért meg. Korabeli bordázott geriincű egészbőr kötésben. Egy kitépett ex libris helyével, de szép á...
Nollet, Jean-Antoine (1700 -1770): Leçons de Physique expérimentale. Tome Quatrieme. Paris, 1759, Hyppolyte-Louis Guerin-Louis-Francois Delatour,4+536 p.+14 t. kihajtható rézmetszetű tábla. Francia nyelven. Negyedik kiadás. Korabeli dúsan aranyozott gerincű egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott gerinccel, a gerincen apró sérüléssel, a címlapon tintafolttal, az utolsó oldal (535/536) részbe...
Jávorka Sándor-Soó Rezső: A magyar növényvilág kézikönyve. I. kötet. Magyarország vadontermő és termesztett növényeinek meghatározója, ökológiai és gazdasági útmutatója. Bp.,1951, Akadémiai Kiadó, XLVI+582 p.+1 t. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Dr. Karl Russ: A kanári gondozása, tenyésztése és betegségeinek gyógyítása. Bp., 1937, Magyar Könyvkiadó, 64 p. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, kis gyűrődésekkel.
1923 Természettudományi Közlöny. Szerk.: Dr. Gorka Sándor. LV. kötet. 799 (helyesen 803)-806.,808. füzetek. Nem teljes évfolyam, a 807. füzet, 1923 szept.-okt. hiányzik.+Pótfüzetek a Természettudományi Közlönyhöz. Szerk.: Gorka Sándor. CXLI-CXLIV. pórfüzet. 1921. évi LIII. pótfüzethez. Bp.,1923-1921, Kir. M. Természettudományi Társulat. VIII+1-256+321-384+80 p. Korabeli aranyozott festett egészvás...
Dr. Peleskei Lajos: Tudnivalók a hevenyfertőzés (ragályos) megbetegedésekről. Bp., 1935, Magyar Munkások Nemzeti Kultur Egyesülete. Kiadói papírkötés, jó állapotban.