Dr. R. H. PIerson: Compendium der Electroterapie. Leipzig, 1882, Verlag von Ambr. Abel., VIII+227 p. Német nyelven. Szövegközti fametszetekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, a lapéli folttal.
C. G. Jung: Psychologische Betrachtungen. Eine Auslese aus den Schriften von - -. Zusammengestellt und herausgegeben von Dr. Jolan Jacobi. Zürich,1945,Rascher Verlag. Német nyelven. Német nyelven. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
2 orvosi könyv: Schäffer Oszkár: A női betegségek okai és elkerülésük módjai 21 ábrával. Bp., é.n. Légrády, Walz Károly: A vér egészségtana ép és beteg állapotban. 8 képes rajzzal kér táblán. Bp., é.n. Légrády .Egészvászon sorozatkötésben.
Franciscus Calceolarius: Petri Andreae Matthioli senensis, medici compendium. Bp.,1992, Franklin-ny. Latin nyelven. Kiadói aranyozott álbordás egészbőr-kötés, fém csatokkal, kiadói aranyozott kartontokban, kísérőfüzettel, a karton-tokon kis sérüléssel, jó állapotban. 1290. számozott példány.
Petrus Andreas Matthiolus (1501-1577) sienai orvos gyógynövényekről készült kivonata. Szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva. Hasonmás kiadás.
Petr Ondřej Matthioli: Herbář jinak bylinář velmi užitečny. Tadeáš Hájek z Hájku. Prága, 1982, Odeon. Cseh nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dr. Pogány Béla: Az elektromágneses tér. Természet és technika 3. kötet. Bp.,1927,Athenaeum, 695 p. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték.