Alexander Niklitschek: A természet csodái. Fordította: Fülöp Zsigmond. Bp.,1942,Nova. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Babarczi Schwartzer Ottó (1853-1913): Psychiatriai jegyzetek. I. kötet. Unicus! Egyetlen kiadás. Bp., 1894, Hornyánszky Viktor, 6+II+290+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Müller Gy.-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, de belül jó állapotban.
cca 1890-1940 Mennyiségtan jegyzet. hn.,én.,ny.n., 160 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az utolsó lap javított. Stencilezéssel sokszorosított iskolai jegyzet, (Sopron?, Selmecbánya?) + Kémiai jegyzet. hn.,én.,ny.n., 194 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, 5 lapon javítással, restauráció nyomaival. Stencilezéssel sokszorosított iskolai jegyzet, (Sopron?, Selmecbánya?)
Flammarion Camille: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása I. kötet. Bp., 1888, Pallas. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, szakadozott címlappal.
A Műveltség Könyvtára 2 kötete: Az élők világa. Szerk.: Entz Géza-Mágocsy-Dietz Sándor.; Az ember. Szerk.: Alexander Bernát-Lenhossék Mihály. Bp.,1905-1907,Athenaeum. Kiadói aranyozott, félbőr-kötésben, bronz plakettel, kopott borítóval és gerinccel, az egyik kötetből kijáró lapokkal.
Dr. Platz Bonifácz: Az ember eredése, faji egysége és kora. Bp., 1905, Szent-István-Társulat, X+361 p. Második kiadás. Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói papírborítékban