Gyarmati Dezső (1927-2013) olimpiai bajnok vízilabdázó könyvtárából származó könyvek. Nagyrészt sporttal és filmművészettel kapcsolatosak, közöttük néhány dedikált is. Érdemes megnézni.
1942 Rákóczi Sakkhíradó. A II. Rákóczi Ferenc levelezési emlékverseny hivatalos közlönye. Összeáll.: Szarka Ferenc. II. évf., 1-2. szám. Kassa, 1942, "Grafika, 22+22 p. Kiadói papírkötésben, az egyik borítón kis foltokkal, jó állapotban.
1942 Rákóczi Chess News. Official bulletin of the Francis II Rákóczi Correspondence Memorial Competition. Coll.: Szarka, Ferenc. Vol. 2., no. 1-2. Košice,1942, "Grafika", 22+22 p. Paperbinding, each of the covers are little bit spotty, in good condition.
1941 Rákóczi Sakkhíradó. A II. Rákóczi Ferenc Levelezési Emlékverseny hivatalos közlönye. Összeáll.: Szarka Ferenc. 1. évf. 1. szám. Kassa, 1941. "Grafika", 18 p. Kiadói papírkötésben, számos érdekes írással, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban. /
1941 Rákóczi Chess News. Official bulletin of the Francis II Rákóczi Correspondence Memorial Competition. Coll.: Szarka, Ferenc. Vol. 1., no. 1. Košice,1941, "Grafika", 18 p. With interesting writings. In paperbinding, with little bit spotty cover, in good condition.
Jenei Ferenc-Titkos Jenő: Sakkoktatás. Magyar Testnevelési Főiskola. Edzői Tanfolyam. Bp.,1974, Tankönyvkiadó, 225 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 1001 példányban.
A II. Nemzetközi Sakkverseny Tóth László emlékére. Kecskemét, 1968. május. 25.-június 11.-ig. Szerk.: Tábor József. Kecskemét, 1969, Bács-Kiskun megyei Sakkhíradó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1930 Magyar Sakkvilág. XV. évf. 1-12 sz. A Magyar Sakkszövetség hivatalos lapja. Szerk.: Tóth László.
Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt., VIII+288 p.+ 2 t. Korabeli kissé kopott félvászon-kötésben.
1928 Magyar Sakkvilág. XIII. évf. 1-12 sz.+ I. rendkívüli szám. A Magyar Sakkszövetség hivatalos lapja. Szerk.: Tóth László. Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt., VII+336 p.+1 t. Korabeli félbőr-kötésben, a hátsó kötéstáblán sérülésnyommal, névbélyegzőkkel, bejegyzésekkel a lapszéleken.
Lukács László-Szepesi György: 100+1. A magyar olimpiai aranyérmek története 1896-1972. Bp., 1976, Sport. Kiadói egészvászon kötés, képekkel illusztrált, jó állapotban
1931 Magyar Sakkvilág. XVI. évf. 1-12 sz. A Magyar Sakkszövetség hivatalos lapja. Szerk.: Tóth László. Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt., 324 p.+2 t.+24 sztl. lev. Az eredeti címlapokat bekötötték hátulra. Későbbi kissé kopott félvászon-kötésben.